GÜNDEM
Giriş Tarihi : 09-11-2021 19:30   Güncelleme : 09-11-2021 19:39

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü

CHP Adapazarı İlçe Başkanı Füsun Çetin, Büyük devrimci, ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk aramızdan ayrılalı 83 yıl oldu. Bedeni aramızdan ayrılsa da; devrimleri, ilkeleri ve hedefleriyle O bize önderlik etmeye, bizim pusulamız olmaya devam ediyor. İnsanlık var oldukça da devam edecektir. Çünkü insan onurunun ve bütün mazlum ulusların O’nun düşüncelerine ihtiyacı vardır.

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesi; “Tam Bağımsızlık” ilkesi temelinde, O’nun düşünce ve eylemleri olan Kemalizm’dir. Kemalist düşünce sistemi; geleceğimizin ve bölgemizin sorunlarını bugün de çözebilecek akla ve bilime dayalı bir yol göstericidir. Bilim insanı Ahmet Taner Kışlalı’nın tanımıyla: Kemalizm, geçmişin bekçiliği değil geleceğin öncülüğüdür.”
 
           Bugün, ulusça yaşadığımız sorunların temelinde, siyasi iktidarın Atatürk düşmanlığı bulunmaktadır. Bu düşmanlık, devletimizi ve milletimizi uçurumun kenarına sürüklemiştir. Günümüzde Gerici politika ve uygulamaların arttığı, çocuk ve kadın haklarının yoğun saldırı altında olduğu, toplumsal yaşamın bütün alanlarında baskıcı ve otoriter uygulamaların hayata geçirildiği, insanlığa ve bilime düşmanlığın zirve yaptığını ne yazık ki görüyoruz.
 
            Atatürkçü düşünceye göre "Yaşamda en gerçek yol gösterici bilim ve tekniktir. Atatürk’ün Benim manevî mirasım bilim ve akıldır sözü Atatürkçülüğün bu özelliğini bütün açıklığı ile vurgulamaktadır. 83 yıl sonra çözüm yine Atatürkçü Düşünce Sistemindedir.
 
            Bugün sarayın gündemi ile milletin gerçek gündemi arasındaki uçurumun her geçen gün büyüdüğünü görmekteyiz. Halkın gündemi iş, aş, ekmek mücadelesi iken sarayın gündemi saltanat ve şatafat.
        Aramızdan ayrılışının 83. Yıldönümünde, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

 

AŞKIN OKTAY
 
CHP ADAPAZARI İLÇE BAŞKANLIĞIMIZIN HAZIRLAMIŞ OLDUĞU (SERGİ- LOKMA DAĞITIMI-ATATÜRK’ÜN SEVDİĞİ ŞARKILRDAN OLUŞAN MÜZİK DİNLETİSİ VE ÇOCUKLARIMIZ İÇİN KIRTASİYE DAĞITIMINDAN OLUŞAN ‘’ATATÜRK’Ü ANMA ETKİNLİĞİ’’ İÇİN 10 KASIM SAAT 13.30 TÜM SAKARYA HALKINI ADAPAZARI BELEDİYESİ ÖNÜNE BEKLİYORUZ.