SİYASET
Giriş Tarihi : 05-10-2021 15:50   Güncelleme : 05-10-2021 15:57

5 EKİM DÜNYA ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLUYORUM

CHP KKMYK, Sakarya İl Kadın Kolları. Başkanı Azize Çeroğlu, Bir topluluğun ulus olabilmesi için mutlaka eğiticilere, öğretmenlere ihtiyacı vardır. Çünkü toplumu ancak onlar gerçek bir ulus haline getirirler dedi.

5 EKİM DÜNYA ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLUYORUM

5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü, Eğitim ve bilim emekçileri açısından klasik anlamda sadece ‘kutlanan’ bir gün değil, uluslararası alanda birlik, dayanışma ve örgütlü mücadelenin simgesi olan evrensel anlamda bir mücadele gündür.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapması gereken;ILO ve UNESCO tarafından 5 Ekim 1966’da kabul edilen ve Türkiye tarafından da imzalanan ‘Öğretmenlerin Statüsüne İlişkin Tavsiye Kararı’nın eksiksiz hayata geçirilmesidir. Başta öğretmenlerimizin ;3600 ek gösterge olmak üzere, ekonomik, sosyal, mesleki, özlük haklarıyla ilgili talepleri kabul edilmelidir.
Özellikle Türkiye’nin dört bir yanında yaşanan pandemi sürecinde fedakarca görev yapan öğretmenlerin,eğitim ve bilim emekçilerinin haklarına ve geleceklerine sahip çıkma mücadelesinde tüm siyasi partiler ve STK lar yanlarında olmalıyız.Eğitimcilere dayatılan her türlü haksız ve hukuksuz uygulamanın eğitim ve bilim emekçilerinin örgütlü mücadelelerinde yanlarında olacağımız sözüyle tüm eğitimcilerimizin 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü’nü yönetimlerimiz adına kutluyorum.