YEREL HABER
Giriş Tarihi : 21-09-2021 16:04   Güncelleme : 21-09-2021 16:04

“Apandisit değil, beyin ameliyatı yapıyoruz”

“SGK Kavşağı için son betonu attık, 3 ay içinde açmayı hedefliyoruz” Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin şehir trafiğini rahatlatmak için hayata geçirdiği SGK Kavşağı Projesi’nde köprüye tabliye betonu döküldü. İşlemi proje alanında takip eden Başkan Yüce, “1 yıldabirevyapılamazken biz şehrin en önemliköprülükavşakprojesiniinşaettik. Sakaryatrafiğine, büyükrahatlıkgetirecekyenibirbeyinkazandırdık.3 ay içindeaçmayıhedefliyoruz, hayırlıolsun” dedi. Köprülü kavşağın %90’a yaklaştığı ve köprünün ‘kol’ bölümlerininasfaltlanmasından sonra trafiğe açılacağı belirtildi.

 “Apandisit değil, beyin ameliyatı yapıyoruz”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin şehre giriş noktasında, trafiğe nefes aldırmak için başlattığı SGK Köprülü Kavşağı Projesi’nde sona gelindi. Çevresindeki tüm alanların hazırlandığı, köprü alanındaki işlemlerin de tamamlandığı SGK Köprülü Kavşağı’na tabliye betonu döküldü. 4 buçuk metre yüksekliğinde, 32 metre uzunluğunda ve 21 metre genişliğinde inşa edilen projenin köprü bölümü, son beton işlemi olan tabliye dökümüyle birlikte tamamlandı. Sona yaklaşan çalışmaları proje alanında takip eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, yüzde 90’a yaklaştığını ifade ettiği projede köprü kollarının asfaltlanacağını ve yolun en geç 3 ay içinde Adnan Menderes Caddesi ile Orhangazi Caddesiyönüne açılacağınısöyledi.

 

“Apandisitdeğil, beyinameliyatıyapıyoruz”

BaşkanEkremYüce, 1 yılgibibirsüredeşehrin en önemliköprülükavşakprojesiniinşaettiklerinivurgulayarak, “Sakaryaiçinçokönemliolanveyapımıuzunyıllardırbirtürlügerçekleştirilemeyen, yıllarınözlemininolduğuprojeyişükürlerolsuntamamlıyoruz. Geçenyıl tam dabuaydatemeliniattığımız SGK Kavşağı’nın son betonunudöküyoruzveprojemizhazır hale gelmeküzere. Bu kavşaktanAdapazarı, SerdivanveErenler’e 3 farklıyolgidiyor. Bu kavşakşehrintrafiğiniciddianlamdarahatlatacak. 1 yıldabirevyapılamıyor, evintemeli, iskeletibusüreyigeçiyor. Biz 1 yıldaşehrin en önemliköprülükavşağınıyapıyoruz.Bu birapandisitameliyatıdeğil, şehrinbeyinameliyatınıyapıyoruz.YenibirbeyinoluşuyorvebusayedeSakaryatrafiğirahatlayacak” dedi.

 

“En geç 3 ay içinde projemizi hizmete açacağız”

Projeyi 3 ay içinde hizmete açmak için çalışma yürüttüklerini belirten Başkan Yüce, “Sakarya trafiğine nefes aldırmak, ana arterlerdeki yoğunluğu minimuma indirmek için başlattığımız projemizde sona geldik. Artık Sakaryalı vatandaşım işe, evine giderken bu noktada kilitlenip kalmayacak. Serdivan, Erenler ve Adapazarı’nın trafiğinin köprülü kavşağımız sayesinde en normale şekilde akmasını sağlayacağız. Bakanlık standartlarına uygun olarak 4 buçuk metre yüksekliğe, 32 metre uzunluğa ve 21 metre genişliğe sahip projemiz zamanda hizmete açılacak.En geç 3 ay içinde projemizi hizmete açmayı hedefliyoruz. Bölgedeki vatandaşlarımız, esnafımızla sabrettik ama buna değdi. Sigorta Kavşağı olarak bilinen noktanın çehresini değiştiren proje, şehir trafiğine büyük katkı sunacak. Sakaryamızahayırlı olsun” diye konuştu.