GÜNDEM
Giriş Tarihi : 09-01-2022 20:54   Güncelleme : 09-01-2022 20:58

Başkan Aktaş'tan Çalışan Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı

"Demokrasi ve Atılım Partisi Serdivan İlçe Başkanı Ömer Aktaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında

Başkan Aktaş'tan Çalışan Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı

Atatürk’ün Türk basını için söylediği ‘Türkiye basını, milletin gerçek ses ve iradesinin doğduğu yer olan cumhuriyetin etrafında çelikten bir kale oluşturacaktır.’ cümlesini hatırlatarak; "Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından olan Türk basınının bu çok özel gününü kutluyorum." dedi."

 

Aktaş şöyle devam etti; "Biliyorsunuz gazetecilere sosyal ve ekonomik haklar kazandıran 212 Sayılı Yasanın 10 Ocak 1961 tarihinde kabul edilmesi ile birlikte, ülkemizde her yıl 10 Ocak, ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ olarak kutlanıyor. Tarafsız, özgür, ilkeli ve Basın Ahlak Yasası'na uyan bir medya; bir toplumun gelişmişlik düzeyini belirleyen en önemli unsurlardan biri diye düşünüyorum.  Zira gazetecilerimiz bir haber alma kaynağı olarak bizim gündemimizi belirliyor ve hayatın her alanındaki farkındalığımızı geliştiriyorlar. Demokratik hayata güç veren gazetecilerimizin bizim için ifade ettiği anlam oldukça büyüktür. Ayrıca mesai saati gözetilmeden icra edilen bu meslek, yüksek fedakârlıklar gerektirir. İlkeli, tarafsız ve fedakârca çalışan tüm gazetecilerimizin ve basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum."