SİYASET
Giriş Tarihi : 05-10-2021 15:05   Güncelleme : 05-10-2021 15:26

CHP Sapanca İlçe Başkanı Cengiz Çiçek'ten Tepki

Halk Eğitim Binası’nın yıkılıp yıkılmama kararını Sapancalının vermesi gerekiyor. Bunun için de, CHP Sapanca ilçe teşkilatı olarak 1000 kişi üzerinde anket yaptık. Bu anket sonuçlarına göre 100 kişide, sadece 19 kişi Belediyenin, Ak parti genel merkez tarafından yapılmış projesine, onay vermektedir. 100 kişiden 81 kişi bu projeyi kabul etmemektedir.

CHP Sapanca  İlçe Başkanı Cengiz Çiçek'ten Tepki

MAALESEF, HER ŞEY PLANLI BİR ŞEKİLDE AK PARTİ GENEL MERKEZİ TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR.

CHP İl başkanı Ecevit Keleş, Adapazarı İlçe Başkanı Füsüün Çetin'in katıldığı Halk Eğitim evi yıkılamaz toplantısında;

Cengiz ÇiCEK; 
Anket sonuçlarına göre, manevi değeri olan binanın restore edilerek; bir müze veya bir kütüphane veya bir tiyatro salonu veya bir yurt veya girişimci kadınlara yönelik kullanılmasını öngörmektedir.
Sapanca’mızın manevi değeri yüksek olan, imece usulü ile inşa edilmiş olan, herkesin emeğinin geçmiş olduğu, binlerce Sapancalının mezun olduğu önemli bir değeridir. 
Bu proje, Sapancalının fikri alınmadan, hiç bir şekilde bilgilendirme yapılmadan; yapılmış bir projedir. Yani, herşeyi ben bilirim, siz bilmezsiniz mantalitesidir. Sapanca Belediye başkanının Asıl görevi, kendisini seçmiş olan Sapanca Halkının istekleri doğrultusunda hareket etmesidir. 
Ama, belediye ne yaptı; yıkılmasına tepkiler çok olduğu için; işi yavaştan aldı. Binayı bir mezbelelik olarak bıraktılar. Uyuşturucu içenlere, sokak hayvanlarının kullanımına teşvik ettiler. Bunu  da bilinçli bir şekilde yaptılar. Bu nedenle de, Halk Eğitim Merkezinin yıkılması gerekiyor denmesi için, Yaptılar. 
Depremde hasar görmüş, lisenin önünde Kent meydanı mı olur? Hangi akla hizmet ediliyor. Ne gibi bir rant var? Belediye başkanı Özcan ÖZEN yıkılmasını gerçekten istiyorum mu; yoksa bir emir mi var yıkılması için? Belediye başkanı Sapanca Halkını dinlemelidir. Kendisini seçenin Sapanca Halkı olduğunu unutmamalıdır. 
Efendim neymiş, Sapanca’da katlı otopark lazımmış.  Çarşının en güzel yerinde katlı otopark mı olur!  Üstelik ücretli katlı otoparka talep ne? Bu konuda ne gibi bir araştırma yapılmış? Elimizde hiç bir veri yok. Evet katlı otopark lazım olabilir, ama önce yollardaki araba park etme yönetmenliğini getirin ve uygulayın. Ondan sonra katlı otopark ihtiyacımız olup olmadığı anlaşılır. Bu yönetmelikle ilgili görüşlerimizi her iki başkanla da paylaştık. Çarşıdaki Araba park etme sorunlarını belediye neden halletmiyor? Nedeni ise, bakın! Çarşı merkezinde araba park etme sorunu var, o nedenle katlı otopark ihtiyacımız var denmektedir. Bu nedenden dolayı, çarşı merkezindeki araba park etme sorunu halledilmemektedir.