YEREL HABER
Giriş Tarihi : 01-12-2021 19:00   Güncelleme : 01-12-2021 19:05

İşte Sakarya’da 2 günde oluşan hasarın bilançosu

Büyükşehir lodosun vurduğu noktalara süratle ulaştı: “Zor olan her an yanınızdayız” Büyükşehir Belediyesi şiddetli lodos ve fırtınanın meydana getirdiği 33 farklı vakaya müdahale etti. 16 ilçede, ulaşımı ve günlük hayatı etkileyen konularda vatandaşın yardımına ekipler koştu. Çatı uçması, beton yapıların kopması, direk ve ağaç devrilmesi konularına müdahale edildi. Yapılan açıklamada, “Vatandaşımıza zor zamanında el uzatmak bizim öncelikli görevimiz, her zaman yanınızdayız” mesajı verildi.

İşte Sakarya’da 2 günde oluşan hasarın bilançosu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şiddetli fırtına ve lodosun etkili olduğu son 48 saatte yaşananların bilançosunu açıkladı. Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı başta olmak üzere SASKİ, Çevre Koruma Dairesi ve Park ve Bahçeler Dairesi ekipleri, bu süreçte teyakkuz halinde vatandaşa hizmet verdi. Büyükşehir İtfaiyesi, 16 ilçenin tamamında fırtına ve lodosun etkili olduğu saatlerde 33 farklı vakaya müdahale etti.

 

Büyükşehir ekiplerinden anında müdahale

Olumsuz hava şartlarının getirdiği olaylar neticesinde çatı kopması, yola devrilen ağaç, çatı uçması, çatı panellerinin düşmesi, benzinlik çatısı devrilmesi, binadan kiremit ve betonların düşmesi, tehlike arz eden duvar, trafiği kapatan devrilmiş ağaç, aracın üzerine devrilen ağaç, aydınlatma direği devrilmesi, beton duvarın devrilmesi gibi vakalarla karşılaşıldı. Büyükşehir personeli zor durumda olan vatandaşın elinden tuttu, sorunları aşmasını sağladı.

 

“Yardıma ihtiyaç duyan her bir hemşerimizin yanında olduk”

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Vatandaşımıza zor zamanında el uzatmak bizim öncelikli görevimiz. Tüm birimlerle teyakkuz halinde olduğumuz 48 saatlik kritik süreçte Sakarya’mız genelinde şiddetli fırtına ve lodosun getirdiği olumsuzluklarla karşılaştık. 16 farklı ilçede aldığımız ihbarlar üzerine, vatandaşımızın hayatını olumsuz etkileyen tüm vakalara anında müdahale ettik. Olumsuz hava şartları sebebiyle yardıma ihtiyaç duyan her bir hemşerimizin yanına dakikalar içinde ulaştık ve müdahale ettik. Bu süreçte fedakarca çalışan personelimizle, Sakaryalıların her zaman yanındayız, görev başında hazırız. Can kaybının yaşanmamış olması en büyük tesellimizdir” denildi.