GÜNDEM
Giriş Tarihi : 25-10-2021 21:37   Güncelleme : 25-10-2021 21:52

Sakarya Adapazarı’nda Merve Başer Çocuk Gelişimi ve Danışmanlık Merkezi açıldı.

İstanbul Okan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi bölümünden mezun olan Merve Başer tarafından açılan merkez Mithatpaşa Mahallesi, Milli Egemenlik Caddesi Numara 103’te hizmet vermeye başladı.

Sakarya Adapazarı’nda Merve Başer Çocuk Gelişimi ve Danışmanlık Merkezi açıldı.

0-12 yaşlar arasındaki normal gelişim gösteren, farklı gelişim gösteren, korunmaya muhtaç, risk altındaki çocukların zihinsel, dil, sosyal, duygusal ve ruhsal gelişim alanlarını değerlendirip uygun müdahale programlarıyla geliştirerek çocuğu ve aileyi destekliyorum. Her çocuğun gelişim süreçlerinin kendisine özel olduğunu vurgulamak istiyorum.

Merve Başer Çocuk Gelişimi ve Danışmanlık Merkezinde; 0-12 yaş pedagojik danışmanlık, bebeklik dönemi gelişim takibi, gelişim bozuklukları, otizm, uyaran eksikliği, dikkat eksikliği, hiperaktivite, tuvalet alışkanlığı kazanımı, kardeş kıskançlığı, alt ıslatma, tırnak yeme, parmak emme, öfke, saldırganlık, tırnak yeme, davranışsal ve duygusal problemlerde destek, dil ve konuşma bozukluklar, korku, kaygı, travma, aile-çocuk ilişkileri, bağlanma sorunları, uyku alışkanlığı, davranış problemleri vb. konularla ilgili pedagojik destek ve hizmetler veriyorum.

 

Ayrıca çocukların gelişimsel süreçlerini zihinsel, sosyal, ruhsal olarak takip etmek ve desteklemek amacıyla; Denver II gelişimsel tarama testi, oyun terapisi, bilişsel davranışçı terapi, oyun temelli otizm destek, çocuk değerlendirme ve dikkat testleri ve Sakarya ‘da ilk olarak uygulanacak olan aile destek atölyeleri ile çocukların gelişimlerini takip ediyorum.