YEREL HABER
Giriş Tarihi : 25-10-2021 13:46   Güncelleme : 25-10-2021 13:59

Şimdi de MTB Cup heyecanı: Vadide ilk yarış tamamlandı

Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde UCI tarafından organize edilen MTB Sakarya Cup tamamlandı. Ayçiçeği Bisiklet Vadisi içindeki 4 buçuk kilometrelik “dağ bisikleti” parkurunda 12 ülkeden 60 sporcu kıyasıya yarıştı. MTB Cup yarışları, 27 Ekim Çarşamba günü 21.00’da başlayacak “Night Cup” ile devam edecek.

Şimdi de MTB Cup heyecanı: Vadide ilk yarış tamamlandı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen yarışlara ev sahipliği yaptığı organizasyon, ara vermeden devam ediyor. Hafta sonu yapılan ve sporseverlerin yoğun ilgi gösterdiği BMX Supercross Dünya Kupası’nın ardından bu sabah “dağ bisikleti” alanında yapılan MTB Cup Sakarya yarışı start aldı. Avrupa’nın en kapsamlı bisiklet tesisi Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde gerçekleştirilen yarışta 12 ülkeden 60 sporcu mücadele etti.

 

Çarşamba günü “Night Cup” var

Vadi içindeki 4 buçuk kilometrelik dağ parkurunda 7 tur yapan sporcular, podyum için kıyasıya bir mücadele verdi. Yarışlar sonunda "elit kadınlar" kategorisinde Çek Cumhuriyeti'nden TvaruzkovaTereza birinci, aynı ülkeden AdelaHolubova ikinci, Tayland'dan Phetpraphan üçüncü oldu. "Elit erkekler" kategorisinde Rusya'dan EvgeniiEvgrafov birinciliği elde ederken, yarışı İsviçre'den AdrinWalter ikinci ve aynı ülkeden VitalAlbinise üçüncü bitirdi. Derece yapan sporculara madalyaları takdim edildi. MTB Cup yarışları 27 Ekim Çarşamba günü 21.00’da başlayacak olan “Nigt cup” (gece yarışı) ile devam edecek.